10 порад для фотографів початківців від Олександра Гливи

весільний фотограф львів
1. Основні налаштування фотокамери. Правильно підібране світло, баланс білого та різкість допоможуть зробити фотографію незабутньою.

2. Ідеальна
пропорція або “Золоте січення” – важливий елемент для створення незабутнього
кадру. В налаштуваннях
камери увімкніть опцію “Сітка”, екран фотоапарату поділиться на 9
рівних частин. Наступний крок, який потрібно зробити – це визначити, що є основним
об’єктом вашого кадру та розмітити його саме на одній із точок перетину ліній. В результаті ви отримаєте найбільш збалансовану композицію.

3. Посмішка, ніжний погляд, емоці. Не забувайте за них – фотографії повинні передавати всі почуття
клієнта. Ваша мета – затримати глядача на вашій фотографії якомога довше.

4. Відстань. Обирайте оптимальну відстань від вас до клієнта, щоб найкраще передати всю суть фотографії.

5. Розмова з клієнтами. Не зациклюйтеся тільки на зйомці, підтримуйте розмову з клієнтами, керуйте настроєм та емоціями у кадрі.

6. Вибір локації. Перед тим, як проводити фотозйомку, необхідно ознайомитись з локацією, яка б найкраще підходила для реалізації ваших ідей.

7. “Сценарій” зйомки. Обов’язково подумайте, що саме ви хочете відобразити на фотографії, щоб виникало бажання переглянути більше ваших робіт.

8. Межі фотографії. Якщо ви фотографуєте людину – пам’ятайте: не потрібно обрізати голову чи ноги. Якщо є бажання передати емоційне навантаження у кадрі і для цього необхідно залишити за кадром деталі, треба пам’ятати за правило “Золотого січення” і основну деталь у кадрі розміщувати на лінії перетину.

9. Нічого зайвого. Перед початком зйомки потрібно звертати увагу на фон, перевіряти, чи немає на ньому зайвих предметів, які можуть відволікати увагу клієнта.

10. Не бійтеся багато фотографувати. Мабуть не один раз ви стикалися з думкою про те, що випадкові фотографії інколи бувають кращі, ніж постановочні. Так от, не відкидайте цю думку і робіть якомога більше фотографій. Але не забувайте про пункт 7!
І пам’ятайте – не важливо, яка камера у вас в руках, найважливіше – знати її, як свої п’ять
пальців. Згодом це дозволить миттєво реагувати і змінювати налаштування камери залежно від обставин, у яких опинитеся. Не лінуйтеся витратити більше часу на вивчення усіх функцій та з’ясуйте, як поводитиметься ваша техніка при різних умовах зйомки.